Tinklaraštis

Didžioji dalis gedimų nutinka dėl netinkamos arba nereguliarios priežiūros.

Pristatome straipsnių ciklą, apie pagrindinius automobilių priežiūros ypatumus.

Variklis bei akumuliatorius

Variklis bei akumuliatorius

Nors daugumos automobilių pagrindinė varomoji jėga yra kuras, tačiau ir elektra variklyje vaidina ne ką mažesnį vaidmenį. Vien užvedimui yra reikalinga energija, kurią automobilis gauna iš akumuliatoriaus, o tuo nesunkiai galime įsitikinti šaltomis žiemomis arba, netyčia, palikę įjungtas šviesas, kas išsekina akumuliatorių ir tuomet jau automobilį natūraliai užvesti – praktiškai – neįmanoma.

Skaityti

Automobilio skysčiai

Nemažai daliai žmonių automobilis asocijuojasi su vienu ir bene pagrindi jo skysčiu – kuru, nesvarbu ar tai dyzelinas, ar benzinas ar dar kita kuro rūšis. Tačiau vairuojantys žino, kad į automobilius reikia pilti kur kas daugiau skysčių.

Skaityti

Švara automobilyje

Švara automobilyje

Dauguma mūsų automobilį plauna pakankamai dažnai, ypač jeigu ant jo atsiranda matomo purvo, bet ar taip pat atsakingai žiūrime į švarą automobilio viduje? Dažnas vairuotojas prisipažįsta, jog ne tik tam neskiria daug dėmesio, tačiau netgi nesusimąsto, kad reikėtų tuo pasirūpinti. O jeigu ir susimąsto, tai tik tuomet, kai jau viduje esantys nešvarumai tampa labai akivaizdūs.

Skaityti

Kondicionavimo sistema

Prieš kelis dešimtmečius tikrai ne kiekvienas automobilis galėjo pasigirti papildomais įrenginiais, kurie ne tik užtikrina važiavimo galimybę, bet ir rūpinasi tiek vairuotojo, tiek keleivių komfortu važiavimo metu. Tačiau tuomet ir patys žmonės jiems nekėlė tokių didelių reikalavimų, kadangi mašinos buvo brangios ir vien jas įsigyti galėjo tikrai ne kiekvienas. Dabar viskas kitaip.

Skaityti

Važiuoklė ir padangos

Važiuoklė ir padangos

Visos automobilio dalys yra glaudžiai susijusius, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai visiškai skirtingas funkcijas atliekančios ir skirtingai atrodančios dalys, tačiau visumoje jos sudaro vieną mašiną ir tarnauja tam, kad žmonės pasiektų savo kelionių tikslus. Padangos užtikrina gerą automobilio sukibimą su kelio danga, būtent tokia yra jų svarbiausia funkcija, o važiuoklės – minkštas bei komfortiškas važiavimas.

Skaityti