Engine

Svarbiausi variklio priežiūros patarimai

Variklis yra neatskiriama kiekvieno automobilio dalis, todėl jūsų kaip automobilio savininko pareiga ir tikslas turėtų būti gera šios ir kitų jūsų automobilio originalių dalių ir ne tik priežiūra. Tai padės išvengti netikėtų gedimų ir taip pat potencialiai brangaus remonto.

Keiskite tepalus pagal gamintojo rekomendacijas

Varikliai ir daug kurios kitos automobiliu dalys juda ir sąveikauja tarpusavyje. Todėl yra labai svarbu, kad visos šios automobilių dalys būtų suteptos tinkamu ir nepasenusiu tepalu. Kitu atveju pastebimai pagreitėja šių dalių devėjimasis ir didėja gedimų rizika. Nesvarbu koks tai būtų autmobilis, norint išventi šių problemų, svarbu atsižvelgti į rekomendacijas ir pasirūpinti tinkama automobilių dalių lubrikacija tam skirtu laiku.

Nepamirškite reguliaraus variklio valymo

Rekomenduojama automobilio variklio skyrių gerai išvalyti bent vieną kartą metuose. Taip rekomenduojama daryti, nes per ilgesnį laiko tarpą ant dažnai bent šiek tiek išsiriebalavusių variklio skyriaus dalių prisikaupia dulkių ir purvo. Tai dažnai lemia suprastėjųsį šių komponentų aušinimą ir padidintą izoliaciją.

Taip pat reikia turėti omeny, kad kai kurios dalys yra jautrios vandeniui ir neatsargus valymas gali jas pažeisti. Tad valant variklio skyrių reikia gerai pažiūrėti kur yra šios vietos ir stengtis jas valyti atsargiau. Taip pat svarbu naudoti riebalų valymo priemones, kurios neskatina rūdžių. Tai ypač aktualu valant senesnių mb, ford, vw ir bmw detales.

Oro filtrų priežiūra

Oro filtrai dažnai užsikemša nuo įvairiausių dulkių bei kitų šiukšlių. Tai trukdo orui pateikti į variklį ir gali lemti didesnias degalų sąnaudas bei prastesnį variklio veikimą. Kai kurie ekspertai, kuriems yra aktualios, mercedes benz dalys, ford dalys, audi dalys ar bmw dalys rekomenduoja keisti arba bent patikrinti oro filtrus kas 20000 kilometrų.

Kuro filtrų keitimas

Benzinu varomi automobiliai dažniausiai turi po vieną kuro filtrą. Tuo tarpu dyzeliniai automobiliai turi po du. Šių filtrų paskirtis lengvųjų automobilių sistemoje yra kuro išvalymas nuo vandens dalelių. Jos gali sukelti įvairius variklio gedimus, tokius kaip purkštukų sprogimas, arklio galių sumažėjimas ir kt. Daugumoje autmobilių šią dalį reiktų keisti kas maždaug 20000 kilometrų.

Visada pažiūrėkite ar neatsirado varvėjimo

Kaip jau žinome auto dalys gali sugesti anksčiau laiko, jeigu nėra tinkamai suteptos ar vėsinamos. Todėl labai svarbu tikrinti ar tepalas, antifyzas ir kiti skysčiai nevarva per galimai atsiradusius plyšius tarp automobilio dalių. Tai galite padaryti palikę savo transporto priemonę autmobilių aikštelėje ir grįžę po kiek laiko. Jeigu pavažiavę pastebėsite balutę alyvos ar kitų svarbių skysčių, kreipkitės į servisą.

Stebėkite prietaisų skydelį

Šiuolaikinės tranporto priemonės dažniausiai turi indikacijas, kurios parodo gedimus. Jeigu užsidega viena iš lempučių nedelsdami turėtumėte patikrinti kodėl ji užsidegė. Tai galite padaryti nuvažiavę į automobilių servisą ar prisijungę prie automobilio patys. Kai kuriems gedimams taisyti labiausiai tiks naujos originalios dalys, kitiems gali labiau tikti įvairios autodalys pigiau, tokios kaip naudotos automobilių dalys.

Dažniausiai autmobilis yra gana didelė investicija, todėl svarbu pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Tokiu būdu išlaikant gerą automobilio dalių būklę. Tai padės išvengti pagreitėjusio jų devėjimosi ir kitų netikėtų problemų kelyje.

Atvykite