bmw

BMW modelių pavadinimai

BMW jau nuo senų laikų yra viena iš automobilių gamintojų, kuri turi aiškią modelių pavadinimų tvarką. Trumpai apžvelgsime ką būtent BMW modelių pavadinimuose reiškia tam tikros raidės ir skaičiai.

Paprasčiausias modelių pavadinimų šifravimo būdas

Norėdami sužinoti apie reikšmes daugiau panaudosime BMW 745e modelį kaip pavyzdį. Pradėsime nuo pirmo iš trijų skaičių, kuris parodo segmentą / modelių seriją. Pirmieji skaičiai taip pat išduoda automobilio dydį. Kuo didesnis pirmasis skaičius tuo didesnis automobilis. Tuo tarpu lyginiai skaičiai dažniausiai naudojami sportiškiems BMW modeliams, kuriuose naudojamos dažnai patobulintos BMW originalios dalys. Norint pagerinti pirminį supratimą apie modelį ir naudojamas BMW detales, reklamose ar kituose komunikacinėse žinutės pridedamas kebulo tipas – kupė, sedanas ir kt.

Išimtys

Nevisi BMW automobiliai laikosi šių kriterijų. Gamintojo parduodami visureigiai, kai kurie sportiniai kupė ir kabrioletai turi atskirus pavadinimus. Vienas iš pavyzdžių – BMW X visureigių serija. Joje taip pat naudojamos dažnai tai serijai būdingos originalios dalys. Tiesa šie modeliai taip pat dažnai turi kylančią skaičių seką. Ir čia, paprastai didesnis skaičius reiškia didesnį dydį ir geresnes automobilio dalis.

Variklio tūris

Kiti du skaičiai esantys modelio pavadinime dažniausiai naudojami parodyti variklio tūri. Kaip pavyzdys BMW 530i turės dauguma visiem 5 serijos BMW modeliams bendras bmw dalys. Ir taip pat 3 litrų tūrio variklį.

Kadangi automobilių sektoriuje atsiradna vis įvairesnių modelių pavadinimai šiek tiek keičiasi. BMW pradeda naudoti antrą ir trečią skaičių variklio galios arba virtualaus tūrio indikacijai. Pvz. modelis su 745 turės 300-350kW galios.

Taip pat kadangi BMW modeliuose atsiranda originalios BMW dalys, tokios kaip elektriniai varikliai, hibridinės sistemos ir pan. Automobilių gamintojai pradeda naudoti vis platesnius pavadinimus. BMW prideda raides po paskutinio skaičiaus modelio pavadinime. Pvz. E raidė reiškia, kad jūsų automobilio modelis yra hibridas. Tuo tarpu d raidė reikštų, kad jūsų bmw naudoja dyzelinį variklį. Ir galiausia i raidė indikuoja, kad į jūsų automobilį yra patalpintas benzininis variklis.

Modeliai, kurie naudojamos bmw auto dalys, kaip visų varomų ratų pavara, gauna xDrive logotipą. Tuo tarpų modeliai, kurių automobiliu dalys įtraukia tik priekinių arba galinių ratų pavarą turi sDrive ženkliuką.

Modelių pavadinimų istorija

Automobilio gamintojo naudojami modelių pavadinimai nevisada buvo tokie paprasti ir aiškūs. Tai galima lengvai suprasti žiūrint į senais laikas pagamintus BMW modelius. Pirmasis pagamintas BMW vadinosi 3/15 PS. Skaičius 3 reiškė apmokestinamąją arklio galių dalį. Tuo tarpu 15 nurodė arklio galių kiekį. Ir PS buvo vokiškas sutrumpinimas arklio galiom. Nuo 1933m. iki antrojo pasaulinio karo visi BMW modeliai buvo su skaičiaus 300 pagrindu. Nuo 1960m. BMW buvo lankstesnė ties pavadinais ir turėjo įvairesnių modelių. Vienas iš pavyzdžių Isseta. Po šio modelio išleidimo BMW pradėjo vadinti savo modelius pagal tam tikrą logiką, kuri galioja iki šių dienų.

Atvykite