maintenance

Automobilių priežiūros mitai

Ko gero kiekvienas automobilio savininkas yra girdėjęs bent kelis patarimus kaip prižiūrėti automobilį. Patarimai būna dėl įvairių aspektų, tokių kaip degalų taupymas, automobilių dalių ilgaamžiskumas, jų kainos ir kokybės santykis ir kt. Tačiau kartais šie patarimai gali būti klaidingi, ir kenksmingi ne tik jūsų automobiliui, bet ir jūsų piniginei. Šiame straipsnyje norėtume aptarti keletą mitų, kurie iš tikrųjų yra klaidingi.

Tepalus reikia keisti kas 5000 kilometrų

Nors šiais laikais šis patarimas jau nėra toks dažnas, tačiau jis vis dar pasitaiko. Anksčiau dauguma tepalus gaminčių įmonių ir pardavėjų skatindavo vairuotojus daryti būtent tai. Dabartinių automobilių gamintojai dažniausiai rekomenduoja keisti tepalus maždaug kas 10000 kilometrų. Pažangesnės technologijos gaminant automobilio dalis ir taip pat tepalus leidžia padidinti šiuos intervalus. Tikėtina, kad ateityje jie taps dar ilgesni. Bet kokiu atveju visada reiktų planuotis tepalų keitimą atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas randamas instrukcijose.

Premium degalai yra naudingi jūsų automobiliui ir padidins jo našumą

Jeigu jūsų automobilio variklyje nėra padidinto spaudimo. Ar jis neturi aukštesnės nei įprastos veikimo temperatūros, premium degalai nesuteiks jum jokio pranašumo. Gana dažnai automobiliai, kuriems reikia brangesnių degalų taip pat kainuoja brangiau. Kaip ir su kitais dalykais, svarbu atsižvlegti į jūsų transporto priemonės savininko vadovą ir pasitikėti juo.

Prieš važiuodami šaltu oru pašildykite autmobilio variklį

Automobiliu dalys variklyje turi sušilti optimaliam veikimui. Tačiau šiuolaikiniai varikliai šyla daug greičiau kai jūs vairuojate. Taip pat norint, kad sušiltų visos automobilių detalės reikia, kad judėtų guoliai nei transmisija. Tad automobilio šildymas prieš važiuojant sušildys automobilio saloną daugiau nei patį variklį ir kitas dalis.

Taisydami automobilį nepriklausomose remonto dirbtuvėse neteksite garantijos

Jūsų garantija galios iki galiojimo pabaigos datos, nesvarbu kur aptarnausite savo automobilį. Garantinis taisymas gali būti atliktas jūsų pasirinktoje vietoje, nesvarbu ar tai būtų autodalys vilnius, ar automobilių dalys bei taisymas kur kitur. Bet kokia savininko vadove nurodyta priežiūra neturėtų turėti įtakos garantijai.

Automobilio plovimas su indų plovikliu ar muilu

Tai gali atrodyti kaip geras būdas sutaupyti pinigų, tačiau taip nėra. Automobilio plovimas šiomis priemonėmis kenkia vaško sluoksniui, kuris dengia kėbulą. Viena iš priežaščių kodėl naudotos automobilių dalys turi įvairių pažeidimų yra būtent tai, todėl autodalys pigiau gali būti rizinkesnis pirkinys. Bet kurią automobilio dalį išorėje reiktų plauti su tam skirtomis priemonėmis.

Langų atsidarymas vietoj kondicionieriaus sutaupys degalų

Iš tikrųjų nei vienas, nei kitas neturi labai didelės įtakos degalų suvartojimui. Vertėtų paminėti, kad kondicionieriaus naudojimas greičiausiai naudos daugiau degalų. Tačiau atsižvelgti ir į tai jog atidarius langus padidėja pasipriešinimas vėjui. To pasekoje automobilis degins daugiau degalų, kad kompensuotų pakilusį pasipriešinimą. Tad nevertėtų kankintis karštyje ir nejungti kondicionieriaus vien dėl degalų taupymo.

Atvykite