Važiuoklė ir padangos

Važiuoklė ir padangos

Kuo susiję automobilio važiuoklė ir padangos?

Visos automobilio dalys yra glaudžiai susijusius, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai visiškai skirtingas funkcijas atliekančios ir skirtingai atrodančios dalys, tačiau visumoje jos sudaro vieną mašiną ir tarnauja tam, kad žmonės pasiektų savo kelionių tikslus. Padangos užtikrina gerą automobilio sukibimą su kelio danga, būtent tokia yra jų svarbiausia funkcija, o važiuoklės – minkštas bei komfortiškas važiavimas. Aišku, gilinantis į techninius bei fizikinius niuansus sąsajų galima būtų rasti ir gerokai daugiau.

Į ką atkreipti dėmesį keičiant ratus?

Pagal mūsų šalies įstatymus kiekvieną rudenį turime pasirūpinti žieminėmis padangomis, o pavasarį vasarinėmis ir tam yra labai rimta priežastis – mūsų pačių saugumas. Aišku, tai labai priklauso nuo pačių padangų pasirinkimo, tačiau yra ir dar daugiau niuansų, į ką kiekvienas vairuotojas turėtų atkreipti dėmesį:

  1. Reikėtų pasitikrinti ar turimos padangos vis dar tinkamos naudoti ir turi pakankamą protektoriaus gylį. Vasaros metu jis negali būti mažesnis, negu 1,6 milimetrai, o žiemos metu ne mažesnis, negu 3 milimetrai.
  2. Nevenkite atlikti ratų balansavimą. Kadangi važiuoklė ir padangos yra labai glaudžiai susiję ir net pakankamai menkas išsibalansavimas gali turėti labai daug neigiamos įtakos ne tik kelionės komfortui, saugumui, bet ir kitoms dalims.
  3. Patikrinkite oro slėgį visose pakeistose padangose. Net jeigu padangos nėra naudojamos, pakankamai naujos, tačiau tikimybė, kad jos išleis kažkiek oro visada išlieka ir tai yra visai natūralu.

Istorinė važiuoklės ir padangų kaita

Nors šie komponentai automobilyje glaudžiai susiję, tačiau istoriškai jie keitėsi pakankamai nevienodai. Nuo vienų iš pirmesnių automobilių padangų dabartinės skiriasi gana nedaug, bent jau toks įspūdis gali susidaryti daugumai vairuotojų. Iš tikrųjų keitėsi gumos sudėtis, kuri kinta ir šiomis dienomis, taip pat buvo atsisakyta kamerų padangose, patobulėjo ratų balansavimas. Apie važiuokle žinoma dar mažiau, kadangi su ja tiesiogiai susiduria tik automechanikai arba gamyklų darbuotojai, dirbantys su automobiliais. Tačiau važiuoklė pakito labai stipriai, ji tapo sudėtingesnė, tačiau tai užtikrina tikslesnį automobilio valdymą, komfortiškesnį važiavimą. Siekiama ne tik patogumo, bet ir ilgaamžiškumo, būtent tai visi gamintojai stengiasi suderinti ir pasiūlyti vairuotojams patį geriausią variantą, dėl to techninė kaita ir tobulėjimas vyksta nuolat.

Atvykite