Saugojimas neeksplotuojant

Saugojimas neeksplotuojant

Koks turėtų būti automobilio saugojimas neeksploatuojant?

Jeigu automobilį naudojate minimaliai arba nutiko taip, kad kurį laiką išvis jo nenaudosite, tuomet tikrai iškils klausimas – kaip jį reikėtų saugoti, kur laikyti. Būtent laikymo vieta yra svarbiausias faktorius. Pirmiausia, reikėtų pasirūpinti, kad mašina būtų kaip įmanoma mažiau veikiama aplinkos. Kadangi didelė drėgmė, temperatūros kaita bei dulkės tikrai neturės teigiamos įtakos. Nors automobiliai pritaikyti, kad atlaikytų visa tai, tačiau ilgą laiką jų nenaudojant galima ir apsaugoti nuo nepalankių aplinkos sąlygų ir taip išlaikyti geresnę jų būklę. Tai galima padaryti dviem būdais:

  1. Automobilį laikyti garaže, kur aplinkos poveikis bus minimalus ir jau viskas priklausys būtent nuo sąlygų pačiame pastate.
  2. Naudoti specialius uždangalus, kuriais apdengiamas automobilis ir taip apsaugomas nuo didesnio aplinkos poveikio netgi jį laikant lauke.

Dar labai svarbu automobilį tinkamai paruošti saugojimui – reikėtų jį išvalyti ir padengti specialiomis dangomis, kurios saugotų nuo aplinkos poveikio, kadangi likusi drėgmė ar druskos per ilgą laiką gali padaryti gana nemažą žalą.

Ar yra skirtumas, kur laikyti automobilį?

Toks klausimas gali kilti ne vienam vairuotojui, kadangi nenaudojama transporto priemonė turi būti kažkur pastatyta, nesvarbu iki kitos dienos važiavimo ar iki kitų metų. Dauguma vairuotojų sutinka, kad mašiną laikyti garaže yra žymiai geriau, negu lauke, ypač ekstremaliomis oro sąlygomis – per didelius karščius, šalčius ar lietų. Taip yra vien dėl to, kad įsėdus važiuoti nereikia laukti, kol automobilis atvės ar atšils, nereikia rūpintis ir sniego ar ledo gramdymu nuo langų. Taigi, daugybių pliusų, dėl ko gyvenimas gerokai palengvėja. Tačiau tai nėra vienintelis skirtumas, į garažą patekti pašaliniams žmonėms gerokai sunkiau, todėl tikimybė, kad kažkas nutiks automobiliui jį laikant sumažėja ne vieną kartą. Prie to paties,  galime atmesti ir eismo įvykių riziką, kuomet kitas vairuotojas gali netyčia atsitrenkti į jūsų automobilį, pastatytą tiesiog pakelėje ar daugiabučio namo aikštelėje. Aišku, gali būti nepatogu kelis kartus per dieną įvažinėti į garažą, tačiau ši problema neaktuali, jeigu reikalingas automobilio saugojimas neeksploatuojant.

Atvykite