Variklis bei akumuliatorius

Variklis bei akumuliatorius

Kuo susiję variklis bei akumuliatorius?

Nors daugumos automobilių pagrindinė varomoji jėga yra kuras, tačiau ir elektra variklyje vaidina ne ką mažesnį vaidmenį. Vien užvedimui yra reikalinga energija, kurią automobilis gauna iš akumuliatoriaus, o tuo nesunkiai galime įsitikinti šaltomis žiemomis arba, netyčia,  palikę įjungtas šviesas, kas išsekina akumuliatorių ir tuomet jau automobilį natūraliai užvesti  – praktiškai – neįmanoma. Tačiau elektros energijos reikia ne tik užvedimui, bet ir kelionės metu, juk būtent jos dėka veikia lempos, valytuvai, radijas bei daugybė kitų prietaisų, apie kuriuos vairuodami dažniausiai net nesusimąstome. Naujesniuose automobiliuose  daugybė procesų yra reguliuojama  beveik vien elektra. 

Pagal ką reikėtų rinktis akumuliatorių?

Kiekvienas gamintojas teigia, kad būtent jo produktas yra geriausias ir būtent jis tiksliausiai atitiks jūsų poreikius, tačiau praktiškai išsirinkti tai ne itin padeda. Svarbiausia atkreipti  dėmesį į du pagrindinius skaičius: akumuliatoriaus galią ir jo talpą. Tačiau prieš tai reikėtų pasidomėti, kokios galios ir talpos gaminys yra rekomenduojamas būtent jūsų automobilio modeliui, kadangi per stiprus akumuliatorius, dažnu atveju, nėra reikalingas, o per silpnas gali net nefunkcionuoti tinkamai ir dėl didelio apkrovimo, tikėtina, tarnautų labai trumpai. Aišku, dar vertėtų atkreipti dėmesį ir į fizinį dydį, kadangi kiekvienos mašinos variklyje yra pritaikyta atitinkamo dydžio vieta akumuliatoriui, kuri irgi yra individuali.

Ką daryti, jeigu automobilis neužsiveda?

Neužsivedimo priežasčių gali būti daugybė ir kartais pačiam, be profesionalų pagalbos, jas nustatyti nėra lengva arba net neįmanoma. Bet dažniausiai tai lemia gana paprastas dalykas – išsekęs akumuliatorius. O tokiu atveju, ir problema yra išsprendžiama gana paprastai. Pirmiausia, galima pasinaudoti laidais, kuriais energija tiekiama iš kitos transporto priemonės. Jeigu tokios galimybės nėra, tuomet galima tempti ar net stumti automobilį ir būtent tokiu būdu priversti variklį pradėti dirbti. O jeigu šie tradiciniai būdai nepadeda, tuomet jau reikėtų susimąstyti, galbūt gedimas yra ir rimtesnis. Tokiu atveju nereikėtų visomis išgalėmis bandyti užkurti automobilio, nes gali ne tik nepavykti, bet ir atsirasti papildomos žalos. Dažniausiai, akumuliatorius dar prieš tai įspėja apie savo nusilpimą, o jeigu tai nutiko staiga, tuomet vertėtų patikrinti, ar nebuvo paliktos šviesos, ar neįjungtas kažkoks elektrinis įrenginys automobiliui nevažiuojant, kas gali, gana greitai,  iškrauti akumuliatorių. 

Atvykite