Švara automobilyje

Švara automobilyje

Ar pakankamai dėmesio skiriame švarai automobilyje?

Dauguma mūsų automobilį plauna pakankamai dažnai, ypač jeigu ant jo atsiranda matomo purvo, bet ar taip pat atsakingai žiūrime į švarą automobilio viduje? Dažnas  vairuotojas prisipažįsta, jog ne tik tam neskiria daug dėmesio, tačiau netgi nesusimąsto, kad reikėtų tuo pasirūpinti. O jeigu ir susimąsto, tai tik tuomet, kai jau viduje esantys nešvarumai tampa labai akivaizdūs. 

Automobilių ekspertai tokius vairuotojus griežtai perspėja – jeigu uždelsite ir užleisite savo automobilį, vėliau, ištaisyti šią klaidą gali būti itin sudėtinga. Kadangi neišvalytas purvas ar dulkės niekur nedingsta ir viskas kaupiasi jūsų automobilio salone. Tai ypač pavojinga minkštiems audiniams į kuriuos visi nešvarumai itin nesunkiai gali įsigerti. Taigi, jeigu galvojate, kad automobilį reikia valyti tik tuomet, kai jis jau akivaizdžiai purvinas, tikėtina, kad jo švara rūpinatės nepakankamai ir tam vertėtų skirti gerokai daugiau dėmesio.

Pagrindinės taisyklės automobilio salono priežiūrai:

  • Reguliariai valyti dulkes, kadangi jos ne tik kaupiasi bei nesukuria gražaus estetinio vaizdo, bet ir patenka į mūsų kvėpavimo takus, o juk kartais tikrai nemažai laiko tenka praleisti automobilyje.
  • Nepamiršti prižiūrėti sėdynių bei kitų minkštų audinių. Nors nešvarumai ant jų pasimato tik po ilgesnio nevalymo laiko, tačiau į audinius jie patenka nuolat ir būtent jie yra viena iš labiausiai besidėvinčių salono dalių, tad ir jos priežiūra turėtų būti atitinkama.
  • Valyti stiklus iš vidaus, nes ir viduje ant jų patenka nešvarumų, dulkių, gali kauptis drėgmė ir ypač jie išsitepa netyčia prilietus rankomis, o tai pasitaiko praktiškai kiekvienam.
  • Jeigu nutiko nelaimė ir kažkas išsiliejo ar iškrito ant sėdynių, ilgai nelaukite ir pasistenkite nešvarumus pašalinti kuo greičiau, kadangi jiems įsisenėjus tai padaryti bus daug sudėtingiau.

Švara – ne vien estetika, bet ir sveikata

Būtent tai nemaža dalis žmonių užmiršta ir tikrai gali pasirodyti keista, ką automobilio švara gali turėti bendro su sveikata. Tačiau mes važiuojame iš parduotuvės, darbo, draugų, giminių bei daugybės kitų vietų ir, jeigu grįžę namo iškart plaunamės rankas, tokios galimybės automobilyje neturime. Todėl visos bakterijos niekur nedingsta ir net kitą kartą įlipus į automobilį švariam ten galime susidurti su ligos sukėlėjais. Dėl šios priežasties rekomenduojama dažniausiai liečiamas vietas: vairą, vidinę durų rankeną, pavarų perjungimo svirtį valyti specialiomis priemonėmis, kurios atliktų ir dezinfekcinę funkciją.

Atvykite