PANEVĖŽIETIS „EBAY“ PREKIAVO MB, BMW, VW IR KITŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ DETALĖMIS

Valstybės kaltintoja prokurorė Jolita Pocienė siūlo 33 metų panevėžiečiui Ž.A. skirti beveik 60 tūkst. baudą bei jį įkalinti vieneriems metams. Minėtasis asmuo yra kaltinamas nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu ir neteisėta komercine veikla stambiu mastu. Ši baudžiamoji byla teisme jau yra baigta nagrinėti.

Be to prokurorė Jolita Pocienė prašo taipogi iš Ž.A. į valstybės biudžetą priteisti 1 milijoną 471 tūkst. 66 litus neteisėtų, gautų iš nusikalstamos veiklos, pajamų. Ž.A.  yra vienos Panevėžio rajone registruotos įmonės, kuri užsiima automobilių transporto paslaugomis, vadovas. Kaip buvo nustatyta, Ž.A.  pažeisdamas įstatymų ir teisės aktų nustatytą tvarką, t.y. neteisėtu būdu stambiu mastu vertėsi komercine veikla. Ž. A. Nebuvo pateikęs prašymo įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą, neteikė pajamų deklaracijų, taip pat nemokėjo privalomų mokesčių.

Kaip paaiškėjo tyrimo metu, Ž.A. už vertimąsi naudota automobilių technika bei tarptautine prekyba nuolatos gaudavo pajamų į savo atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose.

Ž.A. duomenis, iš tyrimo metu nenustatytų asmenų įgijęs naudotas „Audi“ „Mercedes Benz“, BMW, „Volkswagen“, o taip pat ir kitų markių transporto priemonių detales bei aparatūrą, realizuodavo interneto pagalba, t.y. per „eBay“ ir kitus tinklalapius. Už tai verslininkas uždirbo beveik 1,5 milijono litų, o tuo pačiu nesumokėjo pajamų mokesčio, kuris siekė 149 tūkst. Litų.

Taip pat dar vienoje baudžiamojoje byloje yra pareikšti kaltinamai 37 metų panevėžiečiui D.B. Pastarasis yra kaltinamas neteisėta komercine veikla stambiu mastu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu. Šiai bylai kaltinimus perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, minėtosios bylos duomenimis verslininkas D.B. gavo 163 tūkst. 980 litų pajamų o taip pat nesumokėjo 23 tūkst. 576 litų pajamų mokesčio už į užsienį iškeliavusių prekių siuntas.

Iš Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų ši baudžiamoji byla buvo išskirta kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais tiriamų vienos organizuotos grupės nusikalstamų veikų – iš neteisėtos prekybos garso, vaizdo ir navigacine technika nelegalūs prekeiviai įtariami  galėję gauti pajamų apie šešis milijonus litų.

Baudžiamasis kodeksas numato,, jog asmeniui gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų, jeigu jis bando nuslėpti ar įteisinti savo paties ar kito asmens pinigus ar turtą, kuris įgytas nusikalstamu būdu, už atlikimą su tuo turtu ar pinigais ar jų dalimi susijusias finansines operacijas, sandorių sudarymą ar jų naudojimą ūkinėje, komercinėje veikloje ar melagingą nurodymą, kad tai gauta iš teisėtos veiklos.